Zielona GóraZielona Góra Poniedziałek - Piątek 10:00-18:00 +48 798 971 466
Auto Detailing Zielona Góra
Auto Detailing Zielona Góra
Luksusowa kosmetyka dla aut
Zaufało nam
ponad 170 Klientów | 239 aut
Szybki Kontakt
Rezerwacja w salonie

Czy warto przyciemniać szyby w aucie?

Autodetailingzg.pl > Autodetailing > Czy warto przyciemniać szyby w aucie?

Czy warto przyciemniać szyby w aucie?

Wielu osobom przyciemniane szyby kojarzą się już tylko z samochodami sportowymi czy tuningiem. W rzeczywistości jest to bardzo przydatne akcesorium, które powinno znaleźć się również w Twoim samochodzie. Po pierwsze, ciemniejsze szyby pomagają utrzymać o wiele niższą temperaturę wewnątrz samochodu. Ponadto zapewniają większe poczucie prywatności pasażerom z tyłu, a jednocześnie zapewniają większe bezpieczeństwo podczas przewożenia kosztowności.

Warto jednak pamiętać, że przyciemnianie okien powinien wykonać doświadczony fachowiec. Tylko wtedy możemy być pewni, że rozwiązanie posłuży nam przez kilka najbliższych lat. Czy warto przyciemniać szyby w aucie? Jakie są plusy takiego rozwiązania? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Przyciemnianie szyby w aucie

Ci fani samochodów, którym zależy na komforcie i wygodzie jazdy, powinni zaopatrzyć się w przyciemniane szyby. Potraktowane w ten sposób szkło jest skutecznie chronione przed nadmiernym promieniowaniem UV. W praktyce oznacza to mniejsze ryzyko oślepienia przez słońce oraz – co szczególnie ważne latem – chłodniejsze wnętrza. Szkło nagrzewa się znacznie wolniej dzięki zastosowaniu folii podczas procesu barwienia.

Przyciemniane szyby zapewniają również poczucie intymności i prywatności. Podobnie jak zasłony w domach i mieszkaniach, chronią pasażerów przed wścibskimi spojrzeniami innych użytkowników dróg lub przechodniów. Jakie są jeszcze zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim zwiększone bezpieczeństwo jazdy. Przyciemniane szyby zapobiegają odblaskom słońca i chronią oczy kierowcy – mniej światła oznacza mniejsze dla niego zmęczenie. Warto tutaj również zaznaczyć, że przyciemniana szyba zmniejsza również ryzyko potłuczenia szyby oraz chroni wszelkie elementy znajdujące się wewnątrz pojazdu przed blaknięciem.

Metody przyciemniania szyb

Na rynku obecnie możemy zauważyć właściwie dwie metody przyciemniania szyb. Pierwszą z nich – najpopularniejszą i najtańszą – jest folia. Cały proces jej nakładania nie powinien zająć więcej niż dzień lub dwa. Folia pokrywa całą powierzchnię szkła i doskonale do niego przylegając. Nie musimy się martwić o tarcie podczas opuszczania. Ponadto w przypadku awarii lub innego zdarzenia folia znacząco przytrzyma samą szybę, co jest ważne dla naszego bezpieczeństwa podczas samej jazdy.

Drugi sposób to metalizacja piecowa szkła tlenkiem tytanu. O wiele skuteczniejsza, ale też i droższa alternatywa. Efekt jest piękny, to prawda, ale proces jest znacznie bardziej czasochłonny. Po pierwsze, wymaga zdemontowania przedniej szyby z samochodu, więc jeśli nasz samochód jest na gwarancji, najlepiej tego nie robić. Jednak gdy już zdecydujemy, kroki są następujące. W wybranym przez nas warsztacie wyjmują szkło, pokrywają je odpowiednią dla pożądanego zabarwienia warstwą tlenku tytanu i wypalają w piecu. Gotowe.

Warto tutaj zaznaczyć, że samo przyciemniane jest oczywiście w 100% legalne. Musimy jednak pamiętać, że materiały do tego wykorzystywane muszą mieć atesty Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Jeżeli chcemy przyciemnić swoje przednie szyby w samochodzie musimy również pamiętać o następującej kwestii. Kierowca musi mieć zapewnione 180 stopni pola widoczności, a przepuszczalność dla światła powinna wynosić minimum 75% dla przedniej szyby oraz około 70% dla przednich bocznych. Jeśli nie będziemy przestrzegać tych zapisów, może nam grozić spory mandat, a nawet odebrania dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Podsumowując, przyciemniane szyby to przede wszystkim znacząca dyskrecja, chronią pojazd przed ciepłymi temperaturami wewnątrz oraz świetnie wyglądają! Biorąc pod uwagę wspomniane przez nas przepisy prawa, warto ten zabieg wykonywać przez profesjonalistów.

W celu zwiększenia wygody oraz bezpieczeństwa podczas jazdy warto na szyby zaaplikować powłoki hydrofobowe (niewidzialne wycieraczki), które podczas jazdy oczyszczają szybę z wody i ułatwiają mycie szyb.

Auto detaling Zielona Góra to firma, która już od wielu lat kompleksowo dba o każdy szczegół Twojego auta! Warto zadbać, aby swój pojazd znalazł się w rękach profesjonalistów. Nie czekaj i umów się już dzisiaj na bezpłatne konsultacje z naszymi ekspertami! Wszelkie szczegóły wraz z cennikiem znajdziesz również na naszej stronie internetowej. Pamiętaj, że przyciemniane szyby w samochodzie mają wiele zalet i nie są wbrew pozorom rozwiązaniem tylko dla właścicieli samochodów, którym zależy przede wszystkim na wyglądzie swojego auta.

Zobacz również:

 

2 Responses

Leave a Reply

Szybki Kontakt