Zielona GóraZielona Góra Poniedziałek - Piątek 10:00-18:00 +48 798 971 466
Auto Detailing Zielona Góra
Auto Detailing Zielona Góra
Luksusowa kosmetyka dla aut
Zaufało nam
ponad 170 Klientów | 239 aut
Szybki Kontakt
Rezerwacja w salonie
Autodetailingzg.pl > Autodetailing > Czym jest auto detailing?
Czym jest auto detailing

Czym jest auto detailing. Czysty i zadbany samochód to z pewnością nie jedno oczko w głowie użytkowników dróg. Samochód sprawny technicznie to nie wszystko, także sam wygląd ma bardzo ważne znaczenie, w końcu wygląd auta jest naszą wizytówką. Pierwsze co rzuca się w oczy to samochód w bardzo dobrym stanie wizualnym. Ten rewelacyjny stan wizualny można osiągnąć właśnie poprzez usługi autodetailingu.

Auto detailing, kilka słów wyjaśnienia

Auto detailing, bądź też car detailing, ma na celu uzyskanie idealnie czystego wnętrza oraz wolnego od defektów lakieru przez wykonanie czynności wieloetapowego czyszczenia samochodu. Nie ma mowy o zwykłym myciu czy odkurzaniu, tutaj profesjonaliści wykorzystują techniki, sprzęt i chemię, która może każdy pojazd przywrócić do stanu fabrycznego (lub lepszego!). Chodzi co ważne czyszczenie zarówno wnętrza samochodu jak i karoserii, czyli kompleksowa usługa. Co bardzo

Czym jest auto detailing
Czym jest auto detailing

ważne auto detailing to nie samo czyszczenie samochodu, ale również zabiegi takie jak renowacja tapicerki skórzanej (to bardzo ciekawa opcja, gdyż skórzana tapicerka po latach niestety posiada swoje mankamenty, więc jej renowacja w auto detailingu jest jak najbardziej wskazana) , zabezpieczenie materiałów znajdujących się we wnętrzu i zabezpieczenie lakieru. Kiedy samochód jest już czysty i wypolerowany, chcemy ten stan utrzymać jak najdłużej i tu z pomocą przychodzą różne formy zabezpieczenia – woski, powłoki ceramiczne, powłoki elastomerowe i folie ochronne PPF. Należy dodać także, że auto detailing nie wykonuje się jedynie w autach osobowych, samochody dostawcze czy motocykle także mogą pokusić się o profesjonalne spa.

Konserwacja samochodu na zewnątrz

Konserwacja na zewnątrz czyli? Najrościej rzecz ujmując chodzi o mycie detailingowe samochodu, podczas którego usuniemy wszelkie zabrudzenia, znajdujące się na powierzchni lakieru naszego auta (uzyskuje się to przez dekontaminację oraz deironizację, a następnie glinkowanie – na tym etapie usuwamy takie zabrudzenia jak: pozostałości po owadach, smoła czy lotna rdza lub pył hamulcowy) wraz z polerowaniem i zabezpieczeniem lakieru. To ostatnie ma kolosalne znaczenie w celu ochrony lakieru przed defektami, które powstają w wyniku rys eksploatacyjnych, promieniowania UV, ptasich odchodów, warunków atmosferycznych czy soli drogowej. Można pokusić się także o usunięcie wgniotek, aby dopełnić auto detailingu. Konserwacja w dużej mierze ma na celu przywrócenie karoserii blasku, odżywienie koloru lakieru i wyciągnięcie jego głębi. Profesjonalne kosmetyki samochodowe używane przy konserwacji zabezpieczają auto przed brudem, tworząc warstwę ochronną.

Auto detailing, nie zapominajmy o wnętrzu

Czyszczenie tapicerki samochodowej to kolejny człon usług auto detailingu. Przywrócenie jej pierwotnego, czystego wyglądu to priorytet. Zarówno mowa tutaj o tapicerce skórzanej jak i również materiałowej. Również elementy plastikowe są szczegółowo czyszczone, aby tworzyły zgraną całość z czystą tapicerką. Wnętrze pojazdu możemy również zabezpieczyć. Wykorzystywana w naszym studio chemia do prania pozostawia warstwę ochronną, która spowalnia brudzenie się tapicerki materiałowej. Są na rynku również preparaty nadające wodo i plamoodporność elementom materiałowym i skórzanym. Warto również sięgnąć po dressing, aplikowany na elementy plastikowe i winylowe w naszym wnętrzu, który nada ekskluzywnego wyglądu, a jego właściwości antystatyczne pozwolą, utrzymać samochód czysty przez długi czas. Auto detaling to profesjonalne sprzątanie, odkurzanie, renowacja tapicerki. Dzięki temu samochód nabiera nowego blasku, efekt widoczny jest gołym okiem. Różnorodność w stosowaniu kosmetyków samochodowych zapewnia ciekawe efekty, takie jak mat, wysoki połysk czy satyna.

Kiedy powinniśmy zdecydowanie się na auto detalinig?

Nie ma z góry określonych reguł kiedy trzeba pomyśleć o auto detailingu. Jeśli użytkowany samochód stracił swój blask, a mimo zwykłego odkurzania wciąż nie wygląda idealnie warto pokusić się o auto detailing. Odnowiona tapicerka, która cieszyć będzie oko niczym prosto z salonu. Jednakże aspekty wizualne to tylko jedna strona medalu. Znaczenie ma też higiena, która po usługach auto detailingu będzie na wysokim poziomie, bo samochód będzie wolny od brudu, kurzu, bakterii i roztoczy. Odpowiednie techniki, sprzęt oraz chemia sprawiają, ze jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego zakamarka i pozostawić go czystym.

Zwykłe mycie, odkurzanie, a auto detailing

Nawet mycie samochodu w myjni automatycznej nie sprawi, że samochód będzie wyglądał jak nowy. Aby tego dokonać trzeba podejść do tematu indywidualnie, a wybierając się do specjalistów możemy uzyskać oczekiwany efekt. Korekta koloru, zabezpieczenie lakieru, renowacja tapicerki skórzanej, bądź czyszczenie tapicerki materiałowej czy skórzanej, to czystość i pełna moc blasku naszego auta, to efekt usług z zakresu auto detailingu. Nowe pojazdy, aby cieszyły nas swoim pięknym wyglądem jak najdłużej należy zabezpieczyć. Przygotowując samochód chociażby na sprzedaż można zyskać dodatkowy atut w tak przygotowanym wnętrzu i odpowiednio zabezpieczonym nadwoziu, warto pokusić się o takie dodatki.

Auto Detailing Zielona Góra pełen profesjonalizm i zadowolenie klientów

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad auto detailingiem zapraszamy do kontaktu z naszymi profesjonalistami! Oferujemy auto detailing na najwyższym poziomie, oraz rezultaty, które diametralnie zaskoczą. Drugie życie samochodu, wydobycie jego wcześniejszego blasku cieszyć będzie oko, ale zadba także o zabezpieczenie auta przed upływem lat.

Szybki Kontakt