Zielona GóraZielona Góra Poniedziałek - Piątek 10:00-18:00 +48 798 971 466
Auto Detailing Zielona Góra
Auto Detailing Zielona Góra
Luksusowa kosmetyka dla aut
Zaufało nam
ponad 170 Klientów | 239 aut
Szybki Kontakt
Rezerwacja w salonie

Folia ochronna PPF w auto detailingu – jak to działa?

Autodetailingzg.pl > Folia ochronna PPF > Folia ochronna PPF w auto detailingu – jak to działa?
Folia ochronna PPF

Folia ochronna PPF w auto detailingu. Wiele lat temu praktycznie niemożliwa była zmiana koloru kupionego samochodu. Do tego służyła kiedyś folia winylowa Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na stosowanie folii ochronnych PPF.

Głównie właściciele aut luksusowych, właściciele nowych aut dopiero co odebranych z salonu lub osoby, które nie chcą być ofiarą wandalizmu. To rozwiązanie bardzo skuteczne, choć droższe niż zwykłe folie. Warto jednak podkreślić, że zastosowanie lepszego rozwiązania to inwestycja w wizualny aspekt samochodu i jego wartość.

  • Czym w ogóle jest folia ochronna PPF?
  • Czy jest ona użyteczna? Ja działa?
  • Na te pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej!

Folia ochronna PPF – co to jest?

Nic nie boli właściciela samochodu bardziej niż pierwsza rysa na aucie! Folia PPF to trwała folia poliuretanowa o grubości ponad 170 mikronów. Jest ona praktycznie niewidoczna, a jej niezwykła wytrzymałość mechaniczna zapewnia doskonałą ochronę lakieru przed wszystkim, co mogłoby go uszkodzić. Jest to zaawansowane rozwiązanie techniczne, które zapewnia całkowitą ochronę lakieru Twojego samochodu. Mogą być również używane do ochrony bardziej delikatnych i wrażliwych części pojazdu, takich jak reflektory.

Folia ochronna PPF
Folia ochronna PPF

Jedną z wielkich zalet bezbarwnych folii ochronnych do samochodów jest ich samoregeneracja. Drobne zarysowania zabliźniają się poprzez działanie ciepłej temperatury (np. pod wpływem słońca) lub podczas mycia pojazdu ciepłą wodą. Istotną funkcją dodatkową folii jest to, że nie trzeba jej odklejać i zmieniać za każdym razem po drobnym zarysowaniu samochodu. Wystarczy polać miejsce ciepłą wodą, a zarysowanie zniknie! Jest to ogromna oszczędność Twoich pieniędzy, jak i czasu.

Mnóstwo folii nadaje samochodowi spektakularną transformację. Wybrane powłoki pozwalają na zmianę efektu lakieru z błyszczącego na matowy lub węglowy, naśladując fakturę włókna węglowego. Możliwa jest nawet całkowita zmiana koloru korpusu bez malowania. Osobny wariant folii pozwala również na przyciemnienie reflektorów lub ich dodatkowe rozjaśnienie. To sprawia, że ​​nowy projekt samochodu jest na wyciągnięcie Twojej ręki!

Gdzie można zaaplikować wspomniane rozwiązanie? Jakie ma zalety?

Folię aluminiową można zastosować na dowolnej powierzchni auta – całym pojeździe oraz wybranych elementach takich jak maska ​​silnika, wnęki na klamki czy progi bagażnika. Znajduje również zastosowanie we wnętrzach samochodów. Przez większość czasu zakrywa konsolę obok dźwigni zmiany biegów lub listwy ozdobnej na drzwiach. W ten sposób zapobiegają zarysowaniom od kluczy, biżuterii czy przedmiotów transportowych takich jak walizki czy wózki. Gdzie można jeszcze zastosować folię ochronną PPF? Świetnym pomysłem będzie nałożenie matowej folii na wyświetlacze dotykowe. Nie tylko zapobiegnie to zarysowaniu, lecz dodatkowo zniweluje światło oślepiające kierowcy.

Folia PPF oprócz wielu zastosowań posiada również bardzo dużo innych zalet. Są to m.in.:

  • Wspomniana zdolność samoregeneracji;
  • Doskonała ochrona przed piaskowaniem czy zarysowaniami;
  • Odporność na chemię stosowaną na samochód czy na sól drogową;
  • Hydrofobowość;
  • Folia nie żółknie i jest wręcz niewidoczna gołym okiem.

Stosowanie folii wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego nie jest opłacalne dla samochodów o niewielkiej wartości pieniężnej. Jest to jednak korzystne rozwiązanie w przypadku drogich samochodów lub nowych aut kupowanych prosto z salonu.

Auto Detailing Zielona Góra – dlaczego warto nam zaufać?

Dużo nieprzyjemnych uszkodzeń, rys od codziennego użytkowania auta, piach, żwir, uderzenie sąsiadów w drzwi innego auta czy niedokładne włożenie kluczyka do zamka. Każde najmniejsze uszkodzenie może wpłynąć na wartość samochodu, dlatego warto zadbać o swój samochód i owinąć go folią ochronną. Auto detailing to rozbudowany proces konserwacji pojazdu mający na celu utrzymanie samochodu w idealnym stanie wizualnym, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Szczegółowe zabiegi obejmują kompleksowe mycie, czyszczenie, renowację, polerowanie i konserwację, zabezpieczenie poszczególnych elementów powłokami ochronnymi, foliami PPF, podniesienie walorów estetycznych pojazdu, wydłużenie jego żywotności oraz znaczne podwyższenie ceny rynkowej. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany wspomnianym rozwiązaniem, to koniecznie skontaktuj się z nami i zabezpiecz swój samochód już dziś!

1 Response

Leave a Reply

Szybki Kontakt