Jakie właściwości ma folia ochronna?

Folia ochronna stosowana w auto detailing zielona góra ma za zadanie zabezpieczyć samochód przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi w obrębie lakieru. Podczas standardowego użytkowania samochodu można narazić lakier na zarysowania.

Jazda w pobliżu drzew i krzewów, otwieranie drzwi mając pierścionki na dłoniach, a także ptactwo oraz owady są czynnikami negatywnie wpływającymi na wygląd lakieru.

Należy jednak pamiętać, że zabezpieczony lakier to kwestia nie tylko estetyczna. Każde uszkodzenie na powierzchni lakieru może w konsekwencji doprowadzić do korozji i trwałego uszkodzenia.

Tego rodzaju zabezpieczenie pozwala także zminimalizować skutki działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Należy ją stosować zwłaszcza w miejscach najbardziej narażonych.

Zalety stosowania folii ochronnej

Kluczową zaletą stosowania folii ochronnej na samochodzie jest przedłużenie trwałości lakieru. Chroniąc powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi, można znacznie wydłużyć jego żywotność oraz dobry stan estetyczny.

Jest to szczególnie polecana forma zabezpieczenia w przypadku samochodów służbowych, branych w leasing lub na abonament. Przez okres korzystania z samochodu ma się pewność, że lakier w żaden sposób nie ucierpi.

W każdej chwili można zdjąć taką folię ochronną, a znajdujący się pod nią lakier w żaden sposób nie będzie uszkodzony.

Folii ochronnej umieszczanej na lakierze nie widać gołym okiem. Jest tak dokładnie nałożona, że nie ma konieczności obawiania się o negatywny wpływ na wygląd samochodu.

Folia ochronna występuje w licznych kolorach, wykończeniach i rozmiarach. Można z łatwością dopasować ją do samochodu oraz potrzeb właściciela.

Bez trudu można dzięki niej zmienić wygląd samochodu niskim kosztem. Niezależnie od celu stosowania folii, jest to niższy koszt niż lakierowanie samochodu.

Folia ochronna PPF (Paint Protectant Film) jest najskuteczniejszą, ale jednocześnie najdroższą formą zabezpieczenia lakieru. Stąd też często aplikuje się ją na najbardziej narażonych elementach – full front (zderzak, lampy, maska, błotniki oraz lusterka), bikini (zderzak, lampy błotniki, 1/3 maski, lusterka). Świetnie sprawdza się na elementach piano oraz we wnękach klamek, na lampach i progu bagażnika, gdzie te elementy są najbardziej narażone na zarysowania.

Trwałość folii ochronnej – w jakim celu się ją stosuje?

Zastosowania folii ochronnej są bardzo szerokie. Umieszczanie jej na lakierze samochodowym pozwala znaczącą wpłynąć na odporność powłoki na liczne uszkodzenia mechaniczne. Folia ochronna tworzy skuteczną warstwę zabezpieczającą lakier.

Najważniejszym aspektem jest ochrona przed zarysowaniami. Zarówno tymi powstałymi od codziennej jazdy – np. od piasku, jak i żwiru na drodze, a także od gałęzi drzew i drobnych zarysowań na parkingach.

Folia ochronna zabezpiecza lakier także przed otarciami, uszkodzeniami wykonanymi przez zwierzęta i owady oraz przed szkodliwym działaniem wszelkich substancji chemicznych.

Kluczową funkcją folii ochronnej montowanej na lakierze jest ochrona lakieru, a dodatkowym atutem jest zdolność do regeneracji zarysowań pod wpływem ciepła, dzięki czemu możemy utrzymać pojazd w nienagannym stanie wizualnym. Należy także pamiętać, że tego rodzaju folia ochronna może być stosowana także na szybach oraz elementach karoserii. Dzięki temu samochód może podlegać kompleksowej ochronie.

Nietypowe zastosowanie folii na samochodzie

Folia ochronna najczęściej stosowana jest w celu zabezpieczenia lakieru lub karoserii samochodu. Nie jest to jednak jej jedyne zastosowanie.

Wiele osób z powodzeniem korzysta z folii w celu zmiany kolorystyki pojazdu. Może być to pełna transformacja, z wykorzystaniem folii barwionej. Występuje ona w licznych odmianach.

Najpopularniejszą zmianą, po jaką sięgają miłośnicy oryginalnego wyglądu, jest jednak folia matowa. Obecnie samochody z lakierem matowym fabrycznie są bardzo kosztowne. A dzięki zastosowaniu specjalnej folii ten efekt jest możliwy za ułamek kwoty.

Folia może zostać wykorzystana także do nadruku umieszczonego na samochodzie. Zarówno w charakterze reklamowym, jak i ozdobnym. To skuteczna i wytrzymała metoda odświeżania wyglądu swojego samochodu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat auto detailingu oraz metod zabezpieczania lakieru samochodowego, sprawdź naszą ofertę dostępną na Auto Detailing Zielona Góra.