Jakie wyróżniam rodzaje mycia auta

Mycie samochodu przy pracach detailignowych jest to podstawowa wykonywana przez nas czynność. Większość prac, które będziemy wykonywać przy autach zaczyna się od tej czynności. Fundamentem czystego i błyszczącego samochodu jest jego regularne mycie. W przypadku kiedy szykujemy sobie pojazd do polerowania lub aplikacji wosku, powłoki czy foli również musi przejść przez proces mycia. Z której strony nie podejdziemy do auta bez uprzedniego jego umycia ani rusz.

Osobiście wyróżniam dwa rodzaje mycia samochodów – przed pracami detailingowymi oraz pielęgnacja regularna.

Mycie przeprowadzane przed pracami detailingowymi jest bardziej agresywne. Nie przejmujemy się tak bardzo rysami, które mogą powstać na lakierze, chcemy szczegółowo oczyścić każdy centymetr nadwozia pojazdu, aby następne prace, były prostsze oraz bardziej efektywne. Aby dotrzeć we wszystkie zakamarki śmiało używamy pędzelka. Należy jednak zachować szczególną uwagę na miejsca, które nie będą polerowane takie jak lakierowane listwy, lub grill z przodu. Tu musimy się pozbyć wszelkich luźnych zabrudzeń, smoły, zabrudzeń pochodzenia metalicznego, brudu oraz kurzu z listew wokół szyb, błota z nadkoli, brudu znajdującego się w szczelinach pomiędzy poszczególnymi elementami. Na bardziej agresywne czyszczenie lakieru pozwalamy sobie wyłącznie w chwili, gdy w późniejszym etapie będziemy go polerować!

W przypadku mycia związanego z regularną pielęgnacją to musi być proces maksymalnie bezpieczny! Nie chcemy w końcu zniszczyć lakieru lub zabezpieczenia, które już jest na nim zaaplikowane. W tym wypadku mycie musi być skuteczne, ale sam proces ma być przeprowadzany na najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Poziom ten zapewniony zostanie dzięki prawidłowej technice oraz najwyższej jakości chemii i akcesoriów, które wykorzystamy do umycia pojazdu.