Lakier Twojego pojazdu napotyka zagrożenia za każdym razem, gdy wyruszysz na drogę. Pojawiają się na nim zadrapania, otarcia i drobne uszkodzenia.


Z czasem powłoka Twojego samochodu zaczyna się łuszczyć, pękać, blaknąć i zmieniać kolor. To właśnie tutaj z pomocą przychodzi folia ochronna dla lakieru.


Folia ochronna dla lakieru (PPF) oferuje niemal niewidoczną ochronę przed zadrapaniami, otarciami i pęknięciami – i pokażę Ci, jak wartościowa może być ta ochrona.


Bądźmy szczerzy, nic tak nie boli jak pierwsze zadrapanie na lakierze Twojego samochodu. Niestety, codzienny normalny użytkowania stanowi ciągłe zagrożenie dla zewnętrznej części Twojego pojazdu. Folia ochronna dla lakieru oferuje ochronę niemal niewidoczną, o wysokim połysku.


W Auto Detailing Zielona Góra jestem dumny z dostarczania wysokiej jakości folii Magic Skin (najbardziej zaawansowany produkt do ochrony lakieru na rynku). Jeśli więc chcesz chronić swój samochód przed kamieniami, drobnymi elementami z dróg, żwirem i innymi zagrożeniami, kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się jak.


Czym jest folia ochronna dla lakieru (PPF)?

Folia ochronna dla lakieru to praktycznie niewidoczna folia z poliuretanu, która działa jako bariera między lakierem Twojego pojazdu a zagrożeniami, zarówno w trakcie jazdy jaki i podczas postoju. 

 

Dzięki korzyściom wynikającym z ochrony PPF pomaga zachować Twój samochód w lepszym stanie przez dłuższy czas, chroniąc go przed uszkodzeniami oraz dzięki poprawie walorów estetycznych, sprawia, że Twój samochód będzie błyszczał lepiej niż kiedy jego lakier był jałowy. 

 

 

Chroni również najbardziej narażone na uszkodzenia części Twojego samochodu – w tym maskę, zderzak, lusterka boczne i błotniki.

 

 

Jeśli kiedykolwiek parkowałeś swój samochód i po przyjściu zastałeś rysę lub zadrapanie na karoserii, wiesz, jak cenna jest dodatkowa ochrona przed parkingówkami.

 

Bez względu na to, jak ostrożnie jeździsz za kierownicą, istnieje wiele rzeczy, przed którymi warto się chronić:

 

  • ślady po owadach
  •  ptasie odchody
  •  rysy użytkowe (te okrągłe, których widać pełno w słońcu)
  • odpryski na lakierze
  • otarcia
  • lotna rdza, smoła, żywica


5 Korzyści folii ochronnej dla lakieru samochodowego

Jeśli zamierzasz zainwestować w folię PPF, warto wiedzieć, co w zamian otrzymasz. Na szczęście odpowiedź brzmi: „wiele”. Poniżej przedstawiam kilka najciekawszych zalet folii ochronnej dla lakieru samochodowego.

 

#1 – Zjawiskowe wykończenie

 

Folia ochronna dla lakieru samochodowego to przede wszystkim tarcza obronna dla Twojego auta. Ochroni ona Twoje auto przed odpryskami od kamieni i zanieczyszczeniami drogowymi, zapobiega przyspieszonemu starzeniu, blaknięciu, pękaniu i przebarwieniu. Rezultatem jest elegancki i estetyczny wygląd dostępny w połysku lub matowym, czy też satynowym wykończeniu, który wygląda niesamowicie.

 

#2 – Szybka regeneracja drobnych zadrapań

 

Ślady i zarysowania są nieuniknione, ale to nie oznacza, że muszą być długotrwałe. Większość produktów PPF ma właściwości samo-regeneracji, które aktywnie redukują widoczność zadrapań i rys, kiedy zostaną podgrzane. Dzięki nanotechnologii, która wypełnia drobne rysy, łatwiej cieszyć się czasem spędzonym na drodze.

 

#3 – Trwała ochrona przed promieniowaniem UV

 

Wszyscy wiemy, że promieniowanie UV może być szkodliwe dla skóry, ale czy chronisz również swoje auto przed szkodliwym promieniowaniem UV? Promieniowanie ultrafioletowe (UV) słońca utlenia i matowi lakier samochodu, pozostawiając Twoje auto z brzydki w krótkim czasie. Folia PPF blokuje promieniowanie UV i daje Ci dłużej świeży wygląd lakieru.

 

#4 – Zapobiega zużyciu i zniszczeniom

 

Folia ochronna dla lakieru samochodowego chroni przed nieuniknionymi zagrożeniami na drodze. Od promieni UV, przez owady, ptasie odchody, kamienie i rysy, a innowacyjne wykończenie „samoleczenia” folii PPF sprawia, że Twoje auto wygląda tak, jak wyglądało w momencie opuszczenia salonu. Co więcej, dzięki mniejszej potrzebie napraw i prac blacharskich, oszczędzasz pieniądze.

 

#5 – Doskonała ochrona przed chemikaliami i korozją

 

Folie ochronne dla lakieru samochodowego to trzema oddzielne warstwy, z których każda dodaje zaawansowanej ochrony przeciwko uszkodzeniom chemicznym i korozji.

 

A jeśli interesuje Cię więcej informacji na temat folii PPF to zapraszam na stronę: 

Zabezpieczenie pojazdu folią PPF

Folia PPF chroni lakier przed utratą połysku i koloru, a dodatkowo zabezpiecza go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Nawet na 10 lat.