Zielona GóraZielona Góra Poniedziałek - Piątek 10:00-18:00 +48 798 971 466
Auto Detailing Zielona Góra
Auto Detailing Zielona Góra
Luksusowa kosmetyka dla aut
Zaufało nam
ponad 170 Klientów | 239 aut
Szybki Kontakt
Rezerwacja w salonie
Autodetailingzg.pl > Koła samochodowe > Jak dbać o opony samochodowe?
Jak dbać o koła samochodowe

Jak dbać o opony samochodowe. Opony są jednym z najważniejszych elementów każdego samochodu, ponieważ mają duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Należy pamiętać, że cały czas są one zużywane podczas użytkowania. Jest to oczywiście nieuniknione, ale szybkość tego procesu zależy od podejścia właściciela. Zadbane opony przez kierowców, mogą im posłużyć przez wiele sezonów.

Coraz więcej osób twierdzi, że to właśnie opony są wizytówką auta i nawet idealny samochód z brudnymi kołami i uszkodzonymi felgami nie będzie zbyt wyrazisty. Nadchodzi wiosna, więc to będzie idealny czas na to, aby zadbać o swoje felgi i opony. Czyste opony są z pewnością cenne dla wyglądu naszego samochodu. Jak dbać o koła samochodowe? Tego dowiesz się czytając nasz artykuł! Auto detailing Zielona Gór

Jak zadbać o opony samochodowe?

Po pierwsze, warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiednich opon. Najważniejszymi parametrami, na które należy zwrócić uwagę, są szerokość, profil i średnica felg, na których będą montowane. Należy również pamiętać o odpowiednio wysokim wskaźniku nośności i prędkości.

Jak dbać o koła samochodowe
Jak dbać o opony samochodowe

Każdy, kto planuje zakup nowych opon do swojego pojazdu, powinien pamiętać, że źle dobrane opony zużywają się znacznie szybciej. Nadmierne ciśnienie wewnątrz opon może przeciążyć całą konstrukcję. Spowoduje to utratę sztywności opony, co może skutkować brakiem stabilności na zakrętach i dłuższą drogą hamowania pojazdu. Pamiętaj, że każde opony należy dobierać zgodnie z deklaracjami producenta Twojego auta. Warto tutaj zaznaczyć, że nie warto oszczędzać na oponach! Lepiej kupić nową oponę i upewnić się, że będzie działać, gdy sytuacja naprawdę tego będzie wymagać.

Jak konserwować koła samochodowe?

Jeśli ktoś chce po raz pierwszy zadbać o czystość felg, będzie potrzebował specjalnej praktyki i trochę czasu. Najpierw musisz dokładnie wyczyścić felgi, opony, kołpaki i ich okolice. Jeśli chcemy ułatwić sobie pracę, lepiej mieć podnośnik hydrauliczny, stojak oraz dobre akcesoria. Z każdym kołem należy obchodzić się indywidualnie i oczywiście należy je zdjąć przed czyszczeniem.

Aby rozpocząć czyszczenie, felgę należy spryskać od przodu i od wewnątrz preparatem specjalnie przygotowanym pod tego rodzaju miejsca. Należy pamiętać, że środki te są bardzo mocne i dzięki nim nawet uporczywy brud można z powodzeniem pokonać. Oczywiście zanim to zrobimy, trzeba sprawdzić, z jakiego materiału wykonane są nasze felgi i jakie są zalecenia producenta dotyczące czyszczenia. To bardzo ważny punkt, o którym zawsze musisz pamiętać. Kluczem jest dobranie dobrego preparatu i nieuszkodzenie naszych felg.

Odpowiednie przechowywanie opon

Właściwe przechowywanie nieużywanych opon jest również bardzo ważne dla przedłużenia ich żywotności. Po pierwsze warto pamiętać, że nie należy ich nakładać bezpośrednie na siebie, gdyż może to spowodować ich deformację. Opony należy przechowywać w suchym miejscu, aby nie były narażone na zmienne warunki atmosferyczne. Należy również unikać palenia otwartego ognia lub dotykania ostrych przedmiotów, które mogą spowodować uszkodzenie w obszarze przechowywania. Naprawę uszkodzonych opon warto zlecić autoryzowanemu serwisowi. Opony należy chronić również przed promieniami słonecznymi, które mogą spowodować utratę elastyczności opony i mikropęknięcia na jej powierzchni. Przechowując opony bez felg, przechowuj je w pozycji pionowej.

Pamiętaj, że punkty które zostały przez nas przedstawione to nie wszystko!

Jest to tzw. niezbędne minimum, których przestrzegać powinien niemal każdy kierowca. To złote zasady, dzięki którym możesz znacznie przedłużyć żywotność swoich opon. Gotowe opony do użytkowania w każdych okolicznościach to przede wszystkim bezpieczna jazda, a to powinno być dla nas najważniejsze.

Opony to jeden z podstawowych systemów bezpieczeństwa samochodu. Bez nich nie byłoby możliwości prawidłowego działania układu trakcyjnego czy możliwości rozwijania większych prędkości. Dlatego kierowcy powinni wiedzieć, jak dbać o swoje opony!

Oczywiście nie każdy instruktor musi posiadać rozległą wiedzę techniczną. Warto w tym aspekcie zaufać specjalistom. Auto detailing Zielona Góra to profesjonalna firma, która doprowadzi Twoje całe auto do nienagannego stanu zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz samego pojazdu. Same procesy detailingowe polegają na dokładnym myciu oraz czyszczeniu, polerowaniu i konserwacji całego pojazdu. Poprawi to nie tylko walory estetyczne Twojego auta, ale również znacznie zwiększą jego cenę rynkową.

Zobacz również:

 

 

Leave a Reply

Szybki Kontakt