Zielona GóraZielona Góra Poniedziałek - Piątek 10:00-18:00 +48 798 971 466
Auto Detailing Zielona Góra
Auto Detailing Zielona Góra
Luksusowa kosmetyka dla aut
Zaufało nam
ponad 170 Klientów | 239 aut
Szybki Kontakt
Rezerwacja w salonie

Jak dbać o tapicerkę skórzaną w samochodzie?

Autodetailingzg.pl > Przciemnianie szyb > Jak dbać o tapicerkę skórzaną w samochodzie?
Jak dbać o tapicerkę skórzaną w samochodzie

Jak dbać o tapicerkę skórzaną w samochodzie. Dobierając elementy wyposażenia samochodu, wiele osób staje przed dylematem – jaką tapicerkę wybrać? Skórzaną czy materiałową? Decydując się na tapicerkę skórzaną, można w prosty sposób dodać wnętrzu samochodu wiele elegancji.

Czym charakteryzuje się skórzana tapicerka?

Naturalna skóra wykorzystywana do produkcji elementów wykończenia jest pokryta warstwą chroniącą ją przed promieniowaniem UV. Dodatkowo naturalna skóra oddycha oraz wchłania wilgoć.

Posiadając samochód z elegancką tapicerką skórzaną, konieczne jest jednak pamiętanie o odpowiedniej pielęgnacji. W przeciwnym razie szybko straci ona estetyczny wygląd oraz kluczowe

właściwości. Należy także pamiętać, że nieodpowiednie eksploatowanie skórzanej tapicerki, może przyspieszyć jej zniszczenie. Mocno barwione tkaniny, takie jak dżins lub ortalion mogą pozostawiać przebarwienia, lub plamy na powierzchni tapicerki.

Skórzana tapicerka – dlaczego pielęgnacja jest konieczna?

Odporność skórzanej tapicerki na wszelkiego rodzaju drobne uszkodzenia bądź czynniki zewnętrzne w dużej mierze zależy od warstwy ochronnej, którą posiada. Chroni ona tapicerkę również przed przebarwieniami, a także ułatwia późniejszą pielęgnację.

Jeśli jednak pielęgnacja będzie niesystematyczna lub zostanie zaniedbana na kilka lat, tapicerka straci swój atrakcyjny wygląd, a powłoka ochronna ulegnie starciu. W takiej sytuacji konieczne będzie przeprowadzenie całościowej, profesjonalnej renowacji. Dbając o tapicerkę na co dzień, można maksymalnie oddalić renowacje w czasie. Optymalną częstotliwością wykonywania podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych jest co około trzy miesiące.

Inaczej sytuacja wygląda jednak w przypadku zakupu używanego samochodu ze skórzaną tapicerką – wtedy pełna renowacja jest doskonałym rozwiązaniem.

Dlaczego najważniejsze są dobre produkty?

Tapicerka wykonana z naturalnej skóry jest dość kosztownym elementem wyposażenia wnętrza samochodu. Z tego względu kluczowa jest właściwa pielęgnacja, dzięki czemu dłużej będzie cieszyła oko efektownym wyglądem.

Oszczędzanie na produktach do czyszczenia oraz pielęgnacji drogiej tapicerki jest częstym błędem. Wiele osób wybiera wygodną opcję, jaką są jednorazowe chusteczki uniwersalne, służące do czyszczenia mebli lub innych zabrudzeń w domu. Nie są one jednak przeznaczone do pielęgnacji skóry naturalnej i mogą ja trwale zniszczyć.

Przed wybraniem odpowiednich środków należy zwrócić uwagę na rodzaj skóry, z której wykonana została tapicerka. Inne preparaty będą przeznaczone do skóry naturalnej, inne do syntetycznej. Tak samo, różnić się mogą w zależności od struktury – skóra wykorzystana do wykończenia tapicerki może być gładka, szorstka lub porowata.

Profesjonalne środki używane zgodnie z przeznaczeniem i zamieszczoną instrukcja pozwolą dłużej cieszyć się ładną, zadbaną i odporną na uszkodzenia tapicerką.

Pierwszy etap – dokładne oczyszczanie

Przed rozpoczęciem pielęgnacji skórzanej tapicerki, niezaprzeczalnie należy ją bardzo dokładnie oczyścić. Przede wszystkim, trzeba upewnić się, że została porządnie odkurzona. Pozostałości piasku lub innych zanieczyszczeń, mogą w kolejnych etapach przyczynić się do powstania uszkodzeń.

Czyszczenie tapicerki należy więc rozpocząć od dokładnego odkurzenia z uwzględnieniem wszystkich szczelin. Należy jednak robić to ostrożnie, aby nie dociskać końcówki zbyt mocno – mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia skóry.

Następnie należy umyć skórę przeznaczonymi do tego preparatami. Należy zwrócić uwagę na moc preparatów. Mocne preparaty będą miały wysokie pH przez co mogą wysuszyć naszą delikatną skórę. Do regularnej pielęgnacji lepiej wykorzystać te średniej mocy, choć powinny doskonale doczyścić naszą tapicerkę. Najlepiej wykorzystać czyste mikrofibry i odpowiednią szczotkę. Nie należy zbyt silnie moczyć skóry, ponieważ może ona niepotrzebnie wniknąć w pory. Ten etap ma za zadanie usunąć kurz oraz lepkie zabrudzenia, których nie dało się odkurzyć.

Ostatnim etapem pielęgnacji tapicerki skórzanej jest pokrycie jej powierzchni specjalnym preparatem zabezpieczającym. Najczęściej aplikuje się za pomocą miękkiej szmatki.

Chcąc w pełni zadbać o skórzaną tapicerkę, warto skorzystać także z profesjonalnych usług auto detailing zielona góra, oferowanych na stronie https://autodetailingzg.pl/

2 Responses

Leave a Reply

Szybki Kontakt