Zielona GóraZielona Góra Poniedziałek - Piątek 10:00-18:00 +48 798 971 466
Auto Detailing Zielona Góra
Auto Detailing Zielona Góra
Luksusowa kosmetyka dla aut
Zaufało nam
ponad 170 Klientów | 239 aut
Szybki Kontakt
Rezerwacja w salonie
Autodetailingzg.pl > Autodetailing > Jak zabezpieczyć auto przed zimą?

Jak zabezpieczyć auto przed zimą. Okres zimowy to trudny czas dla kierowców. Zabezpieczenie samochodu przed zimą powinno być priorytetem każdego użytkownika dróg. Dlaczego jest to tak ważne? Przede wszystkim ze względów ochronnych. Jazda w warunkach zimowych nie należy to najłatwiejszych, a nie chodzi tu jedynie o warunki pogodowe, ale i również o sól czy inne chemikalia używane zimą przez drogowców.

Większość kierowców jako przygotowanie auta do zimy uważa jedynie zmianę opon z letnich na zimowe. To bardzo duży błąd, który skutkować może w późniejszym czasie uszkodzeniami lakieru, a jak wiadomo lakierowanie samochodu nie należy do najtańszych. Zatem w jaki sposób zabezpieczyć auto przed zimą? W paru krokach podpowiemy co jest najważniejsze.

Zabezpieczenie auta przez zimą, najpierw porządne mycie

Od tego przede wszystkim powinniśmy zacząć. Powłoka auta musi być odpowiednio wyczyszczona, wszelkie zabrudzenia usunięte, czy także różnego rodzaju chemikalia jakie osiadły na lakierze. Nie mowa tutaj o zwykłym umyciu auta. Trzeba się w tym wypadku naprawdę przyłożyć. Piach, brud, lotna rdza, smoła, ptasie odchody oraz żywica z drzew bądź różnego rodzaju opady zostawiają swoje ślady nawet w najmniejszych zakamarkach samochodu. Pełnowymiarowe umycie auta możemy powierzyć profesjonalnym firmom, warto pamiętać, że jest to przedsmak do kolejnych kroków.

Czy wnętrze także należy zabezpieczyć przed zimą?

Z pozoru błahe pytanie, jednakże jest to element stale użytkowy i nie powinniśmy o nim zapominać. Wnętrze, aby prezentowało się estetycznie powinno być na bieżąco zabezpieczanie. Odpowiednia pielęgnacja tapicerki czy elementów plastikowych nie może być pomijana. Także niskie temperatury dotykają wnętrze, pamiętajmy o odpowiedniej impregnacji.

Opony i felgi, to także istotny element zabezpieczenia auta przed zimą

Niestety przed pęknięciem nie zabezpieczymy opony, czy felgi przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednakże już sama odpowiednia pielęgnacja może zdziałać cuda. Przed gruntownym zabezpieczeniem auta przed zimą trzeba także wyszorować trudno dostępne miejsca, aby móc je w pełni zabezpieczyć. Zabezpieczona felga będzie świetnie się prezentowała, a czyszczenie jej będzie łatwe. Powłoka sprawi, że brud nie będzie tak przywierał W jaki sposób? Poniżej przedstawiamy swoją receptę na odpowiednie zabezpieczenie auta przed zimą.

Powłoki ceramiczne, folie ochronne recepta na zabezpieczenie auta przed sezonem zimowym

W naszej ofercie Auto Detailing Zielona Góra znajdziecie Państwo odpowiedzi na dręczące pytania. Zabezpieczenie auta przed zimą wraz z naszymi usługami nigdy nie było tak łatwe. W jaki sposób można zabezpieczyć auto przed zimą?

  • powłoki ceramiczne. To najlepsza i najbardziej trwała forma zabezpieczenia samochodu przed zimą. Posiadają różne terminy trwałości, wszystko dostosowane do wymagań klienta. Co ważne warto dodać, że takowa powłoka ceramiczna spowalnia starzenie się lakieru, które jest spowodowane automatycznie promieniowaniem UV. Powłoki ceramiczne mają na celu zwiększenie śliskości lakieru, dzięki czemu wszelkie nieczystości nie będą przywierały aż tak silnie.
  • folie ochronne. Jest to chyba najbardziej popularna forma zabezpieczenia samochodu przed zimą. Z biegiem lat zbiera szersze grono zainteresowanych. Ich niebywałą zaletą jest z pewnością to, że są w stanie zapewnić ochronę w momencie uderzenia kamieniem
  • powłoki hydrofobowe. Czyli w dużym skrócie niewidzialna wycieraczka, o której z pewnością każdy słyszał. Jest to niebywała wygoda podróżując w deszczu, kiedy krople w błyskawicznym tempie same spływają z szyby. Ale uwaga! Powłoka hydrofobowa sprawia, że lód i śnieg nie będzie już straszny. Tak oczywiście będzie się wciąż osadzał na szybie czy lusterkach, jednak będzie o wiele łatwiejszy w usunięciu go. Dodatkowo warto też przed zimą wymienić nasze wycieraczki. Wymiana ich poprawi naszą widoczność i zmniejszy potencjalne ryzyko zarysowania szyby.

Zatem podsumowując warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie auta przed zimą. Auto Detailing Zielona Góra zadba o Państwa samochód, przygotowując go do ciężkich warunków pogodowych. Powłoki ceramiczne, folie ochronne, czy powłoki hydrofobowe to nasza specjalność!

Zobacz również:

2 Responses

Leave a Reply

Szybki Kontakt