Zielona GóraZielona Góra Poniedziałek - Piątek 10:00-18:00 +48 798 971 466
Auto Detailing Zielona Góra
Auto Detailing Zielona Góra
Luksusowa kosmetyka dla aut
Zaufało nam
ponad 170 Klientów | 239 aut
Szybki Kontakt
Rezerwacja w salonie

Mycie samochodu – jakiego rodzaju mycia potrzebuję teraz?

Autodetailingzg.pl > Przciemnianie szyb > Mycie samochodu – jakiego rodzaju mycia potrzebuję teraz?

Mycie samochodu przy pracach detailignowych jest to podstawowa wykonywana przez nas czynność. Większość prac, które będziemy wykonywać przy autach zaczyna się od tej czynności. Fundamentem czystego i błyszczącego samochodu jest jego regularne mycie. W przypadku kiedy szykujemy sobie pojazd do polerowania lub aplikacji wosku, powłoki lub foli również musi przejść przez proces mycia. Z której strony nie podejdziemy do auta bez uprzedniego jego umycia ani rusz.
Osobiście wyróżniam dwa rodzaje mycia samochodów – przed pracami detailingowymi oraz pielęgnacja regularna.

Mycie przeprowadzane przed pracami detailingowymi jest bardziej agresywne. Nie przejmujemy się tak bardzo rysami, które mogą powstać na lakierze, chcemy szczegółowo oczyścić każdy centymetr nadwozia pojazdu, aby następne prace, były prostsze oraz bardziej efektywne. Aby dotrzeć we wszystkie zakamarki śmiało używamy pędzelka. Należy jednak zachować szczególną uwagę na miejsca, które nie będą polerowane takie jak lakierowane listwy, lub grill z przodu. Tu musimy się pozbyć wszelkich luźnych zabrudzeń, smoły, zabrudzeń pochodzenia metalicznego, brudu oraz kurzu z listew wokół szyb, błota z nadkoli, brudu znajdującego się w szczelinach pomiędzy poszczególnymi elementami. Na bardziej agresywne czyszczenie lakieru pozwalamy sobie wyłącznie w chwili, gdy w późniejszym etapie będziemy go polerować!

Aby zobaczyć czym jest i co daje nam polerowanie lakieru kliknij w podany https://autodetailingzg.pl/polerowanie-lakieru/

W przypadku mycia związanego z regularną pielęgnacją to musi być proces maksymalnie bezpieczny! Nie chcemy w końcu zniszczyć lakieru lub zabezpieczenia, które już jest na nim zaaplikowane. W tym wypadku mycie musi być skuteczne, ale sam proces ma być przeprowadzany na najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Poziom ten zapewniony zostanie dzięki prawidłowej technice oraz najwyższej jakości chemii i akcesoriów, które wykorzystamy do umycia pojazdu.

Mycie przygotowujące do prac detailingowych

Czyste auto wolne od wszelkiego rodzaju zabrudzeń takich jak: błoto, piasek, sól drogowa, owady, ptasie odchody, żywica z drzew, zabrudzenia pochodzenia metalicznego, smoła oraz inne tu nie wymienione, to fundament naszej pracy. Nie porysujemy sobie powierzchni lakieru podczas jego polerowania luźnymi frakcjami brudu, które gdyby dostały się pod gąbkę, to na lakierze mogą zrobić okrągłe, dość głębokie rysy.
Kolejną istotną i korzystną z naszego punktu widzenia sprawą jest czystość na naszym stanowisku pracy. Pracując w detailingu wiele czynności będziesz układał po swojemu i nie musisz trzymać się sztywno zaprezentowanej kolejności. Efekt ten jest oczekiwany, często nie będziesz miał możliwości odtworzenia warunków, które mam u siebie. Najważniejsze jest myślenie o tym jak poukładać pracę pod siebie i wyciąganie wniosków, aby nie powtarzać czynności. Osobiście nie lubię tracić czasu na powtarzanie czynności lub bezsensowne chodzenie po narzędzia pracy. Gdyby tak zliczyć wszystkie minuty poświęcone przez nas na krążenie w koło lub na powtarzane czynności to zbierze się całkiem spora suma, często sięgająca nawet do godziny.

Mycie samochodu zawsze zaczynam od kół. Koła myję po kolei, lub jeśli nie są mocno zabrudzone dwa na raz. Istotne jest aby chemia, z której korzystamy nam nie wyschła. Więc lepiej jest zrobić je po kolei, niż przymierzyć się do 4 na raz, a później walczyć z czasem. Jeśli na felgach nie ma grubej warstwy błota i piasku to lubię pracę z kołami zacząć od spryskania ich deironizerem. Wykorzystuję do tego IronX od CarPro lub Vampire Liquid od naszego polskiego dystrybutora chemii samochodowej jakim jest ADBL. Obydwa działają oraz obydwa z sukcesem i bezpiecznie można stosować też na lakier karoserii. IronX jest środkiem o szybkim czasie działania. Vampire Liquid za to może dużo dłużej poleżeć na powierzchni co w przypadku mycia pojazdu na zewnątrz jest korzystne. Po tym jak środek popracuje używam oprysku zasadowego. Oprysk aplikuję na nadkole, oponę oraz stronę wewnętrzną i zewnętrzną felgi. U mnie świetnie się sprawdza CitrusFoam od CleanTecha. Kiedy widzę, że oprysk powoli przysycha przechodzę do spłukania koła wraz z dokładnym wypłukaniem myjką ciśnieniową nadkola. Jeśli odpowiednio wykorzystamy moc jaką daje myjka ciśnieniowa przy płukaniu nadkola to efekt będzie zadowalający bez ingerencji mechanicznej szczotką lub pędzelkiem, co oszczędzi nam czas. Następnie po nadkolu opłukuję całe koło. Koło wstępnie opłukane gotowe jest do mycia dedykowaną chemią oraz pędzelkami, szczotkami, gąbkami czy też rękawicą. Mycie kół staram się wykonać bez środków kwasowych. Po pierwsze i moim zdaniem najważniejsze jest to bezpieczne dla nas (kwasy wykorzystywane w produktach do mycia kół to kwasy fluorowodorowy sodu oraz chlorowodorowy, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia, a zwłaszcza podczas wdychania drobnych cząsteczek rozpylanych na powierzchnię felg). Aby skutecznie wyczyścić oponę i zrobić bez powtarzania tej czynności zaczynam od spryskania powierzchni opony środkiem do czyszczenia gum, następnie na powierzchnię całego koła (felgi i opony) aplikuję z pianownicy bezkwasowy środek do czyszczenia kół. Świetnie radzi sobie z pyłem hamulcowym i brudem znajdującym się na kole. Daję chemii chwilę, aby podziałała i przechodzę do mechanicznego jej wypracowania. Oponę czyszczę szczotką, zewnętrzną część felgi gąbką lub pędzelkiem (w przypadku wykończenia felgi ciemnym lakierem lub piano black, zdecydowanie wolę sięgnąć po gąbkę), a wewnętrzną część felgi szczotką. Warto zadbać, by szczotka ta miała delikatne włosie, dzięki któremu zminimalizujesz sobie ryzyko powstania rys na feldze.

1 Response
 1. Excellent items from you, man. I have remember your stuff
  previous to and you are just extremely excellent.
  I really like what you’ve bought here, certainly like what you’re stating and the way
  in which in which you say it. You are making it entertaining and you still
  care for to keep it wise. I can not wait to read much more from you.
  This is actually a great website.

Leave a Reply

Szybki Kontakt