Zielona GóraZielona Góra Poniedziałek - Piątek 10:00-18:00 +48 798 971 466
Auto Detailing Zielona Góra
Auto Detailing Zielona Góra
Luksusowa kosmetyka dla aut
Zaufało nam
ponad 170 Klientów | 239 aut
Szybki Kontakt
Rezerwacja w salonie

Powłoka ceramiczna w autodetailingu – jak to działa?

Autodetailingzg.pl > Powłoki ochronne > Powłoka ceramiczna w autodetailingu – jak to działa?
Powłoka ceramiczna w autodetailingu

Powłoka ceramiczna w autodetailingu. Każdy posiadacz auta marzy o pięknym, błyszczącym lakierze dla swojego samochodu. Każde przecież auto, nawet to stosunkowo nowe, które posiada zniszczony, porysowany lakier wygląda wyjątkowo nieatrakcyjne. Odwrotnie jest z wiekowym samochodem, który ma zadbany lakier. Takie auto wygląda o wiele lepiej. Jak więc utrzymać stan lakieru w dobrym stanie nawet przez wiele lat? Między innymi takim sposobem jest odpowiednio dobrana powłoka ceramiczna.

Jak ona działa? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Jak działa powłoka ceramiczna?

Po nałożeniu powłoka ceramiczna tworzy warstwę ochronną, która daje oszałamiający efekt wizualny przypominający szkło. Samochód zazwyczaj wygląda lepiej niż w dniu, w którym opuścił salon. Będzie wyglądać lepiej nawet po codziennym użytkowaniu. Efektem powłoki ceramicznej jest to, że zapobiega tak silnemu przywieraniu brudu i różnego typu osadów. Powłoka ceramiczna jest również hydrofobowa, co oznacza, że ​​odpycha cząsteczki wody, co widać po dużych od razu spadających kroplach.

Powłoka ceramiczna w autodetailingu
Powłoka ceramiczna w autodetailingu

Zalety powłoki ceramicznej

Warto na początku podkreślić, że jest to przede wszystkim długotrwała ochrona lakieru Twojego auta. Odpowiednio nałażona powłoka może wytrzymać na aucie nawet przez wiele lat. Wosk samochodowy jest również popularnym sposobem ochrony lakieru, ale jego trwałość jest znacznie krótsza, ponieważ wytrzymuje tylko kilka miesięcy. Twardość to druga najważniejsza zaleta tego rozwiązania. Powłoka ceramiczna odpowiednio zadba o lakier Twojego samochodu. Ochroni go przed drobnymi zarysowaniami czy różnymi innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo powłoka przyczynia się na mniejsze oddziaływanie takich czynników jak promieniowanie UV, sól drogowa, ptasie odchody czy kwaśne deszcze. Powłoka nie da Ci gwarancji na niezniszczalność lakieru, ale dzięki takiemu rozwiązaniu jest mniej podatny na uszkodzenia.

Jak wygląda sam proces nakładania powłoki ceramicznej? To przede wszystkim czasochłonny i złożony proces, który należy pozostawić ekspertom. Przed nałożeniem powłoki ceramicznej na samochód, najpierw należy dokładnie umyć samochód oraz odtłuścić lakier. Ale co ważniejsze, lakier musi być wolny od jakichkolwiek nawet najmniejszych rys. Dlatego lakier trzeba wypolerować, co jest czasochłonną operacją, która wymaga wiedzy, doświadczenia i niezbędnych narzędzi. Auto detaling Zielona Góra to firma, która specjalizuje się w tego typu procesach i jest do dyspozycji dla nawet najbardziej wymagających klientów.

Jak dbać o powłokę ceramiczną?

To, że wspomniane rozwiązanie wytrzyma w naszym przypadku przez wiele lat, nie zależy tylko od procesu samego nakładania powłoki. Przede wszystkim ważna jest dalsza eksploatacja naszego samochodu. Jeżeli nasz samochód będzie na co dzień używany w bardzo trudnych warunkach oraz myty w myjniach automatyczny, to taka powłoka ceramiczna może nie wytrzymać nawet roku. Warto tutaj potwierdzić, że przy odpowiednim dbaniu, efekt będzie nadal widoczny nawet po wielu latach.

Samo dbanie auta z powłoką ceramiczną nie różni się niczym szczególnym od tradycyjnych metod. Pod żadnym pozorem nie wolno myć auta gąbką z płynem do mycia naczyń. Odpuść też sobie korzystanie z myjni automatycznej. Polerowanie zwykłą szmatką, to również nie jest dobry pomysł. Co więc warto robić? Podczas mycia warto korzystać z dwóch wiader. Jedno napełnij czystą wodą, drugie – dobrej jakości szamponem do mycia samochodu. Aktywna piana powinna wtedy rozpuścić nawet największy brud.

Jeżeli jednak nie masz czasu na takie mycie, to warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Proces auto detailingu w Zielonej Górze to wieloetapowy proces pielęgnacji Twojego auta. Dzięki fachowcom możesz być pewny, że doprowadzimy do nienagannego stanu wizualnego Twojego pojazdu. Sam proces detailingu składa się na kompleksowym myciu, czyszczeniu, polerowaniu oraz konserwacji poszczególnych elementów samochodu. Dzięki temu masz zapewniony nie tylko świetny efekt wizualny, ale przede wszystkim zwiększa się również żywotność Twojego auta, co znacznie również zwiększa jego cenę rynkową. Nie czekaj i skorzystaj z naszych usług już dziś! Wszelkich informacji podczas darmowych konsultacji przedstawi Ci nasz ekspert.

Zobacz również:

 

Leave a Reply

Szybki Kontakt